×

zbMATH — the first resource for mathematics

Found 3 Documents (Results 1–3)

100
MathJax
Fontaine, Jean-Marc (ed.), Périodes \(p\)-adiques. Séminaire de Bures-sur-Yvette, France, 1988. Paris: Société Mathématique de France, Astérisque. 223, 269-293 (1994).
MSC:  14F30
PDF BibTeX XML Cite
Fontaine, Jean-Marc (ed.), Périodes \(p\)-adiques. Séminaire de Bures-sur-Yvette, France, 1988. Paris: Société Mathématique de France, Astérisque. 223, 59-111, Appendix 103-111 (1994).
MSC:  14F30 11S20 13K05 14F20
PDF BibTeX XML Cite

Filter Results by …

Document Type
Year of Publication
Classification